Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
74 posty 542 komentarze

homo viator

faxe - Mamy tyle praw, gwarancji i tyle wolnosci, ile sobie wywalczy i tyle zamordyzmu i bandytyzmu na ile pozwolimy ® Walcze wiec.

Apel - Marsz JOW w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmiana ordynacji wyborczej jest fundamentalnym wymogiem polskiej racji stanu.

 Apel do wszystkich, ktorym los Polski lezy na sercu.

 

VI Marsz o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze

6 października 2011

Warszawa, Plac Defilad – Plac Zamkowy

 

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego Jednomandatowe Okręgi Wyborcze podjął się organizacji ogólnopolskiej manifestacji pod nazwą VI Marsz o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze i do udziału w tym przedsięwzięciu zaprasza i zachęca wszystkie siły patriotyczne Polski, partie polityczne, stowarzyszenia i inne formalne i nieformalne organizacje obywatelskie.

 

Zbieramy się w Warszawie 6 października 2011, o godzinie 11.00, na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, po stronie Dworca Warszawa – Śródmieście. Pochodem udamy się do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, aby wręczyć Prezydentowi żądanie przeprowadzenia referendum narodowego w sprawie wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu. Upomnimy się w ten sposób o żądanie obywateli Rzeczypospolitej wyartykułowane poprzez zebranie ponad 750 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum w 2005 roku, a którego Sejm do tej pory nie zgodził się nawet wysłuchać.

5 maja 2011 odbyło się w Wielkiej Brytanie referendum ogólnonarodowe, w którym obywatele Zjednoczonego Królestwa wypowiedzieli się czy nadal chcą wybierać posłów w systemie First-Past-The-Post (jaki proponuje nasz Ruch), czy też chcieliby ten system porzucić i zamienić na system bardziej nowoczesny, jak np. australijski AV. Z satysfakcją przyjęliśmy wynik tego referendum, w którym głosujący Brytyjczycy, w 70% opowiedzieli się za starym, sprawdzonym i dobrze im służącym systemem wyborczym. Warto wiedzieć, że podobne były wyniki dwu referendów w tej samej sprawie w dwu prowincjach Kanady. Świadczy to o tym, że wbrew demagogicznej krytyce naszego postulatu, jest to wciąż propozycja rozwiązania aktualnego, sprawdzonego i popieranego przez społeczeństwa, które uchodzą za wzór demokracji i przodują w rozwoju cywilizacyjnym i gospodarczym.

 

Jest to ważne przesłanie, nie tylko dla nas, którzy o takie rozwiązanie ustrojowe zabiegamy od lat, ale także dla Premiera Donalda Tuska i innych polityków, którzy publicznie deklarują poparcie dla JOW. Premier, wypowiadając się ostatnio, twierdził, że bardzo mu zależy na wprowadzeniu JOW w wyborach do Sejmu, ale wszyscy są przeciwko niemu. Zaprosimy go więc, aby razem z nami udał się do Pałacu Prezydenckiego i swoim autorytetem poparł wniosek poddania tej najważniejszej sprawy ustrojowej pod powszechne głosowanie Polaków.

 

 

Na zakończenie Marszu zorganizujemy konferencję podsumowującą nasze działania i perspektywy na przyszłość.

 

Szczegółowy program Marszu i konferencji ogłosimy w późniejszym terminie. Za organizację i przygotowania do Marszu odpowiedzialni są koordynatorzy: p. Wojciech Kaźmierczak (Wrocław) i p. Remigiusz Zarzycki (Warszawa)

 

Zgłoszenia, uwagi, propozycje etc. prosimy kierować na adres naszego Biura Krajowego spes@spes.wroc.pl

 

Apelujemy o wpłaty na organizację Marszu:

konto nr 75 1020 3714 0000 4202 0084 7335

z dopiskiem „marsz”.

O wszystkich wpłatach informujemy pod adresem //www.jow.pl/strona/wp%C5%82aty.html

 

Za Zarząd Stowarzyszenia:

                         Jerzy Przystawa

                         Prezes

 

 

 

KOMENTARZE

 • Powiem, że NE odniesie sukces
  jak w Marszu pójdzie choćby ze 20.000 młodych ludzi zainspirowanych przez portal.

  Od dzisiaj na stronach NE powinna trwać nieustająca promocja marszu!
 • @Rebeliantka
  No wlasnie, a dlaczego NIE MA !!!!
 • @faxe
  Na pewno będzie. Zespół ma mnóstwo pracy, a zasoby skończone ;) Nie rozerwą się ;)
 • @Nathanel
  Dzieki, napisalam do Admina w tej sprawie.

  Moim zdaniem kazdy sojusznik, szczegolnie apolityczny winien byc mile widziany - i temat podobny. JOW popiera i dziala na rzecz tegoz kupa madrych i rozsadnych ludzi.
  Pozdr
  PS NE ciagle niedostepny, ruch na portalu ho..ho !
 • @All
  Fundamentalnym wymogiem polskiej racji stanu jest obalenie republiki, obalenie demokracji politycznej poza gminą, restauracja monarchii, przywrócenie demokracji, czyli wolnego rynku.
 • @t-rex
  Mam nadzieje, ze nie robisz sobie jaj. TO JEST BRDZO WAZNE !

  Pozdrawiam
 • @Grzegorz Rossa.
  Takie rozwiazanie jest mrzonka.
  Pozdrawiam
 • @faxe
  Pójdę, aby Was rozpędzić. Jaki lobbing za wami stoi. Przy koteryjno-wasalnym systemie sprawowania władzy w Polasce JOW-y to posyłanie jagniątek wilkom na pożarcie. Popatrzcie na art 103 i 104 konstytucji to może otworzą sie Wam oczy.

  Kto płaci za te demonstrację? - pytam!
 • @nikander
  znam organizatorów, dlatego mogę odpowiedzieć - koszty Marszu finansują sami uczestnicy i inni darczyńcy, lista wpłat dostępna na www.jow.pl
 • @faxe
  dzięki wielkie za ten wpis, zapraszam na Marsz jako jeden z jego przyszłych uczestników

  Pozdrawiam,
 • @nikander
  Prosze przeczytac wiecej JOW.pl , bo widze ze Wacpan niby oblatany, a nie wie o tym ruchu. W GW Rz niestety nie pisza. Czy Nikander widzi gdzie maja Konstytucje "rzadziciele"? Krecimy sie w kolko, jak muchy w smole a jak jacys ludzie zaczynaja cos robic to musza to byc platni agenci. Ci akurat dzialaja 10 lat, gdyby byli agentami byloby juz wyniuchane.
 • @Pawlo
  Ciesze sie, prosze podaj dalej!
  Pozdr
 • @faxe: Takie rozwiazanie jest mrzonka
  „Takie rozwiazanie” jest bardziej realne od JOW.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Bardzo prosze wyjasnic glupiej babie dlaczego?
  Pozdr
 • co z tego, że bedą jednomandatowe
  ja trzeba będzie zbierać podpisów od zaje......
 • Marsz JOW
  Ja również się wybieram na ten Marsz i byłem na dwóch wcześniejszych. Niewątpliwie warto takie niezależne inicjatywy propagować.
 • @faxe
  JOW wprowadzić nie ma komu. Ci, którzy mogą, nie chcą, ci, którzy chcą, nie mogą. I nic nie wskazuje na to, aby ten stan miał się zmienić.

  Na króla koronuje się najsilniejszy. Ten, który nałomocze wszystkich innych, a sam nie będzie nałomotany przez nikogo. Owszem, zdarza się, że łomotanina kończy się bez rozstrzygnięcia. Zwłaszcza, kiedy strony mają zbyt dużo do stracenia. Ale tak dzieje się bardzo rzadko. Nasza obecna sytuacja raczej nie sprzyja zakończeniu bez rozstrzygnięcia. Sytuacja zmierza do kryzysu. Do przesilenia. Do gwałtownej zmiany. Do rewolucji. Tak, jak jest, dalej być już nie może. Tak więc o naturalne wyłonienie się króla jestem spokojny.

  Jeżeli w wyniku rewolucji zostanie zwrócona wolność jednostce, a większość władzy nienaruszającej wolności jednostki przechwycą gminy i już jej nie oddadzą, państwo będzie organizowane oddolnie, na szczeblu centralnym będzie mniej miejsca na republikę, a więcej na monarchię.

  W naszych najnowszych dziejach mieliśmy niejednego „niekoronowanego króla” (Piłsudski, Sikorski, Anders, Jan Paweł II, Wałęsa, Kaczyński), jest szansa, że ten ciąg przymiarek w końcu doprowadzi do koronacji. Polacy chcą króla i z braku faktycznego, swoim szacunkiem obdarzają najpodobniejszych. Polacy zasługują na autentyk.

  Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej